Wind River

Wind River

2016 

·  Crime / Drama / Mysterious / Thriller

Starmax

V rozľahlom zasneženom území indiánskej rezervácie Wind River vo Wyomingu objaví skúsený stopár Cory Lambert zamrznuté telo 18-ročnej domorodej Indiánky Natalie Hansonovej. Keďže ide o federálny zločin, FBI vysiela mladú neskúsenú agentku Jane Bannerovú, aby viedla vyšetrovanie.
Odvážna agentka z Las Vegas však nie je pripravená zvládnuť nástrahy drsnej prírody. Ak chce odhaliť tajomstvo vraždy mladej Indiánky, musí sa spojiť so skúseným stopárom Lambertom. Bude to plodná spolupráca? Obaja túžia po naplnení spravodlivosti, ale Cory bude musieť čeliť dôsledkom svojej vlastnej minulosti.

Na východ od Boulder Flats, hlboko v rozľahlom a ťažko dostupnom území indiánskej rezervácie Wind River vo Wyomingu, objaví skúsený nájomný stopár Cory Lambert zamrznuté telo 18-ročnej Natalie Hansonovej.
Je naboso, bez vhodného zimného oblečenia, niekoľko kilometrov od najbližšej budovy a má slabiny sfarbené krvou. Keďže ide o federálny zločin, FBI vysiela odvážnu ale neskúsenú agentku Jane Bannerovú z Las Vegas, aby viedla vyšetrovanie.
Nasledujúci deň sa Bannerová od Natalinho otca Martina (GIL BIRMINGHAM) dozvie, že jeho dcéra chodila s novým priateľom, ale nepozná meno muža ani miesto, kde žije. Pitva obete potvrdí tupý úder a sexuálne násilie, pričom smrť zapríčinilo krvácanie do pľúc v dôsledku vdychovania ľadového vzduchu s teplotou hlboko pod nulou. V konečnom dôsledku Natalie zomrela na podchladenie, a tak lekár nemôže potvrdiť jej smrť ako vraždu a agentka Bannerová nemôže získať ďalšiu pomoc od vyšetrovateľov FBI.
Vôľa odhaliť tajomstvo vraždy mladej ženy donúti agentku, nepripravenú na pátranie v drsnej prírode, aby sa spojila so skúseným stopárom Corym Lambertom a požiadala ho o pomoc.
Lambert zistí, že Natalin nový priateľ bol Matt Rayburn (JON BERNTHAL), ktorý pracuje na blízkych ropných vrtoch. Nasledujúci deň však Mattovo telo nájdu mŕtve, nahé a spustošené divočinou. Lambert rozpráva agentke Bannerovej o smrti svojej vlastnej dcéry pred tromi rokmi. Jej telo našli v snehu po párty v ich dome, zatiaľ čo on a jeho manželka boli preč.
Lambert a Bannerová začnú pri vyšetrovaní úzko spolupracovať. Obaja túžia po naplnení spravodlivosti, ale Cory Lambert bude už čoskoro musieť čeliť dôsledkom svojej vlastnej minulosti.